Strašidelné odpoledne ve školní družině

Hudbu, hry, soutěže, to vše si připravily pro děti v obou odděleních školní družiny paní  vychovatelky. Děti v 1. oddělení ŠD se jako mávnutím kouzelného proutku rázem staly příšerkami, tím zábava mohla začít. Všechna strašidýlka tancovala, smála se a bavila se, až se v herně družiny třásly stěny. A aby si strašidelné bytosti trochu odpočinuly od divokého tance, byly pro ně připravené různé soutěže. Strašidýlka musela s dýní na hlavě přejít po pavučině, také házela dýní na duchy a ani střelbou do ducha odpoledne stále nekončilo… Mezitím si pochutnávala na červících ve slizu, krvavých prstech a na různých dalších dobrotách.

Na závěr si každé strašidýlko zabalilo svoji mumii. Zbytek odpoledne jsme strávili zhlédnutím oblíbené pohádky Bílá paní na hlídání.

Také naše odrostlejší strašidla ze 2.odd. ŠD přivítala Strašidelné odpoledne s nadšením. V naší čarodějnické sluji (rozuměj tělocvična) si vyzkoušela tyto soutěžní disciplíny: chůzi po pavučině, počítání netopýrů a pavouků, hod dýní na cíl, jízdu na koštěti, tanec s dýní a strašidelné disco. Značně unavena pak všechna strašidla odletěla na dvou létajících strojích do útulnější sluje (rozuměj družinka), kde se vrhla na připravené občerstvení. Celé odpoledne se velmi vydařilo!

Pevně věříme, že se k nám tato strašidýlka příští rok zase vrátí.

• Děkujeme rodičům, kteří poslali či přinesli do školní družiny sponzorské příspěvky ve formě sladkostí. Všechny tyto odměny budou postupně rozdány dětem při soutěžích a celodružinových akcích.