Sběr kamení

V pátek 10. 5. žáci 6. – 9. ročníku pomáhali Zemědělské společnosti Radim a. s. se sběrem kamení z pole v obci Soběraz. Původním plánem bylo vytvořit rojnici a postupně kamení sbírat, ale to se nějak nepodařilo. Mnozí sbírali i na poměrně vzdálenějších místech od naběračů, kam se kamení házelo, a tak vznikl i prostor na tvořivé hraní s kamením ve formě „kamenných mužíků“. Silným zážitkem bylo dobývání velkých kamenů z půdy. Úsilím a vytrvalostí někteří žáci nešetřili, a tak ani velmi dobře upasované kameny neodolaly a byly nakonec přeneseny do lžíce naběrače. Dohromady se podařilo vysbírat poměrně velké množství kamení, které zemědělci z pole odvezli. Za dobře odvedenou práci škola získá finanční dar v hodnotě 10 000,-Kč. Peníze budou použity na nákup sportovních či jiných pomůcek sloužících žákům.