Lyžák 2024 – den 5.

Pokud byla středa dnem deštivým, tak dnešek byl dnem větrným. Přes noc všechna voda zmrzla na led a Krakonoš zřejmě smejčil všechny seknice. V momentě, kdy to pořádně fouklo, tak některé muší váhy spadly i z vleku jako zralé hrušky na podzim. Pro nás to znamenalo opět zcela jiné sněhové podmínky. Jak konstatoval pán od vleku, „dnes to máte upravené a ledové jako v Kutzbuhelu“ …. Vítr ani tvrdý sníh nás neodradil a opravdu jsme si užili celodenní lyžování. Poslední večer jsme věnovali historickému dokumentu o lidech z Velké Úpy a zdejším rodákovi panu Kneifelovi z nedaleké chalupy na Janových boudách. Závěr pak patřil soutěžím a společenským hrám. Ráno balíme a hurá domů. Tak zase někdy na lyžích … SKOL!